Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Ogólnopolski Kongres Kardiologii w Praktyce Lekarza POZ

Źródło: MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 28.11.2019
 
 
W dniach 29-30 listopada odbyła się trzecia edycja Ogólnopolskiego Kongresu Kardiologii w Praktyce Lekarza POZ. W programie przygotowanym przez Kierownika naukowego prof. Piotra Hoffmana uwzględniono wszystkie zmiany z bieżącego roku, które miały miejsce w wytycznych kardiologicznych.
Swoiste podsumowanie roku w kardiologii, ściągnęło na Kongres blisko 450 lekarzy, którzy byli bardzo zadowoleni z przebiegu konferencji – Znakomity program oraz wykładowcy, nie dziwię się że jest tylu uczestników – powiedziała nam jedna z uczestniczek.

Była sesja poświęcona nadciśnieniu tętniczemu, w której pokazano wszystkie aspekty wytycznych PTNT z 2019 roku i ich implementację w praktyce, tak aby obecni tłumnie lekarze POZ mogli wykorzystać tę wiedzę w codziennym kontakcie z pacjentami. Wśród wykładowców w tej sesji byli m.in. prof. Andrzej Januszewicz – Konsultant Krajowy w dziedzinie hipertensjologii czy prof. Aleksander Prejbisz – Prezes – Elekt Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego.

W kolejnych sesjach omówiono zmiany wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) dotyczące dyslipidemii i leczenia pacjentów m.in. z hipercholesterolemią rodzinną, czy innymi zaburzeniami gospodarki lipidowej o czym mówili prof. Piotr Jankowski czy prof. Krzysztof Chlebus

Oczywiście nie zabrakło wykładów dotyczących kardiologii prewencyjnej i coraz większego znaczenia prewencji w postaci zmiany stylu życia. Prof. Artur Mamcarz omówił znaczenie zaleceń w tej dziedzinie

- Staraliśmy się z kolegami jak najdokładniej przekazać wszystkie zmiany z wytycznych w 2019 roku oraz pogłębić wiedzę w tematach najczęściej konsultowanych z nami przez lekarzy POZ. Mam nadzieję, że ten Kongres wpisał się już na dobre w kalendarz konferencyjny i będziemy w kolejnych latach podsumowywać rok i omawiać najnowsze zmiany w kardiologii – podsumował prof. Piotr Hoffman.
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe