Specjalizacje, Kategorie, Działy
123 RF

PWZ w aplikacji mObywatel? – NIL zakończył prace

Udostępnij:
Naczelna Izba Lekarska zakończyła pracę nad systemem nowego elektronicznego Prawa Wykonywania Zawodu. To pierwszy krok do minimalizacji liczby wydawanych przez lekarzy dokumentów w formie fizycznej. Od decyzji Ministerstwa Zdrowia zależy wprowadzenie rozwiązania do aplikacji mObywatel.
Naczelna Izba Lekarska poinformowała, że zakończyła prace nad systemem nowego elektronicznego Prawa Wykonywania Zawodu.

– Teraz podobnie jak inne dokumenty także PWZ będzie widniało w aplikacji mObywatel. Jedynym krokiem, na który czekają obecnie lekarze, jest sfinalizowanie przedsięwzięcia podpisaniem rozporządzenia przez ministra zdrowia – wskazano w komunikacie.

Ograniczenie papierowej dokumentacji
Piotr Kalkowski, pełnomocnik ds. rozwoju i informatyzacji Naczelnej Izby Lekarskiej, wyjaśnia, że już na początku tego roku zakończone zostały pracę – jako NIL – nad konceptem, a także systemem dotyczącym nowego elektronicznego Prawa Wykonywania Zawodu.

– Nowe prawo będzie dostępne w aplikacji mObywatel dla każdego lekarza i lekarza dentysty w naszym samorządzie. To prawo stworzone we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i czekające aktualnie na zarządzenie ministra będzie miało pełną moc dotychczasowych fizycznych dokumentów i być może będzie pierwszym krokiem w celu minimalizacji liczby wydawanych przez nas dokumentów w formie fizycznej – wyjaśnia Piotr Kalkowski.

Przeczytaj także: „Elektroniczna dokumentacja medyczna i zdarzenia medyczne bez tajemnic – pytania i odpowiedzi”.

 
123 RF
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.