Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Pixaby

Podsumowanie roku w ocenie Porozumienia Zielonogórskiego

Źródło: Federacja Porozumienie Zielonogórskie
Autor: Marta Koblańska |Data: 02.01.2020
 
 
Federacja Porozumienie Zielonogórskie wyrażała swoje zaniepokojenie przed wejściem w życie e-recepty, zalecając przede wszystkim wolniejsze tempo przy wprowadzaniu rozwiązań, wymagających od lekarzy nowych kompetencji. Obecnie już wiadomo, że e-recepty wystawia ok. 90 proc. podmiotów i jest szansa, że wkrótce uda się to w 100 proc.
Jednak, jak wskazuje Jacek Krajewski, nowe rozwiązania muszą być wdrażane stopniowo, a nade wszystko muszą uzyskać akceptację lekarzy, do czego zawsze jest potrzebna wola kompromisu. To udało się nam osiągnąć, co pozwala z optymizmem myśleć o kolejnych projektach, jakie czekają nas w najbliższej przyszłości.

Co mówi Porozumienie o kontraktach z NFZ? - Negocjacje były trudne, bo nie brakowało kontrowersji - przyznaje Marek Twardowski. - Udało się jednak nie tylko uzyskać konsensus, ale i bardzo korzystne dla POZ warunki. Jedna z kwestii, na której nam bardzo zależało, dotyczyła obarczania lekarzy POZ nowymi obowiązkami bez dodatkowego finansowania. W minionym roku mieliśmy do czynienia właśnie z takimi niespodziankami.
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe