Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Ponad 70 mln zł na szkolenia dla fizjoterapeutów

Udostępnij:
Udział w szkoleniach mogą wziąć wszyscy chętni, bez względu na formę wykonywania zawodu i miejsce zatrudnienia – pracujący zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze.
Krajowa Izba Fizjoterapeutów (KIF) wystartowała z programem edukacyjnym, który zwiększa kompetencje polskich fizjoterapeutów. W ramach projektu zorganizowane zostaną 853 szkolenia z różnych dziedzin: ortopedii, kardiologii, pulmonologii, neurologii, uroginekologii, onkologii czy pediatrii.

Projekt „Fizjo-Learning” pomoże też poszerzyć kompetencje fizjoterapeutów w pracy z pacjentem chorującym na choroby zakaźne, w tym COVID-19. Szkolenia są współfinansowane ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

– Każde szkolenie kończy się egzaminem i certyfikatem, co jest bardzo istotne zarówno dla samych fizjoterapeutów, jak i dla ich pracodawców, a co za tym idzie – pośrednio również dla pacjentów, którzy będą korzystać z efektów tych szkoleń i umiejętności fizjoterapeutów – powiedział Rafał Trąbka, wiceprezes KIF.

Szacuje się, że z programu skorzysta około 20 tys. fizjoterapeutów. Wszystkie szkolenia przygotowane na platformie FIZJA są dostępne za darmo.

– Projekt szacowany jest na ponad 70 mln zł – poinformował Rafał Trąbka.

Udział w kursach mogą wziąć wszyscy fizjoterapeuci, bez względu na formę wykonywania zawodu i miejsce zatrudnienia, czyli osoby pracujące zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze (osoby zatrudnione lub współpracujące z podmiotem leczniczym lub placówką typu dom pomocy społecznej, fundacja, oraz osoby wykonujące działalność leczniczą na zasadzie praktyki zawodowej).

Pierwsze szkolenia w ramach projektu odbyły się już w grudniu. Wówczas omawiano tematykę badań i strategii leczenia dolegliwości bólowych kręgosłupa lędźwiowego oraz szyjnego.

Szkolenia prowadzone będą do końca tego roku. Harmonogram 73 kursów online i 853 stacjonarnych można znaleźć na stronie KIF.

Zgłoszenia są przyjmowane drogą online za pośrednictwem platformy e-learningowej. Z e-kursów uczestnik może korzystać w ciągu 20 tygodni od momentu podpisania umowy, bez żadnych ograniczeń. W tym samym czasie może też skorzystać z maksymalnie pięciu wybranych szkoleń stacjonarnych.

– Jedynym obowiązkowym szkoleniem, przez które musi przejść każda osoba rejestrująca się na platformę, jest przejście przez szkolenie z zakresu COVID-19. Potem fizjoterapeuta ma już dostęp do wszystkich szkoleń online oraz rekrutacji na szkolenia stacjonarne – podsumowała Patrycja Bartnicka-Kamać, kierownik działu szkoleń „Fizjo-Learning”.

Opracowanie: INK
 
facebook linkedin twitter
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.