Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
UKSW

Prof. Skarżyński doktorem honoris causa UKSW

Źródło: UKSW
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 27.05.2022
 
 
W wykładzie „Sukces w nauce i medycynie – blaski i cienie” prof. Henryk Skarżyński podkreślił, że jego sukces jest efektem udzielonego mu przez wiele osób wsparcia i okazania wiary w niego i jego pomysły.
Wybitny otolaryngolog, twórca nowatorskich metod wszczepiania implantów słuchowych prof. Henryk Skarżyński otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego podczas Święta UKSW.

– Dzisiejsza uroczystość jest jakby zwieńczeniem starań naszej uczelni o kształcenie przyszłych kadr medycznych – powiedział ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW. – Profesor Skarżyński staje się niejako patronem Wydziału Medycznego, ponieważ otrzymuje na naszym uniwersytecie pierwszy tytuł doktora honoris causa w zakresie nauk medycznych. Jesteśmy dumni, że tak znamienity człowiek, kreator i twórca współczesnych trendów medycznych, nauczyciel wielu pokoleń lekarzy i naukowców dołącza do wyjątkowego grona naszych doktorów honorowych.

Rektor, zwracając się do honorowego doktora UKSW, powiedział: – Jest pan dla nas przykładem i wielkim wsparciem oraz ambasadorem w dalszym rozwijaniu nauk medycznych na UKSW.

W laudacji prodziekan ds. klinicznych i rozwoju Wydziału Medycznego. Collegium Medicum UKSW prof. dr hab. n. med. Ewa Barcz podkreśliła, że jednym z największych osiągnięć prof. Skarżyńskiego jest zbudowanie i prowadzenie Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach koło Warszawy, które stanowiło pierwszą część Światowego Centrum Słuchu IFPS.

Uchwałę Senatu UKSW o nadaniu tytułu honoris causa odczytał dziekan WM.CM dr hab. n. med. Filip Szymański, prof. uczelni. – Wieloletnia działalność naukowa i organizacyjna profesora Henryka Skarżyńskiego dowodzi, że jest on jednym z najważniejszych i najbardziej cenionych specjalistów w zakresie nauk medycznych. Innowacyjna działalność laureata przyczyniła się do promocji osiągnięć polskiej nauki w świecie i jej rozwoju w kraju – oto jej fragment.

Podczas uroczystości obecni byli recenzenci: prof. dr hab. Alojzy Nowak, rektor Uniwersytetu Warszawskiego, oraz prof. dr hab. n. med. Marek Krawczyk, były rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Sukces w nauce i medycynie
Prof. Henryk Skarżyński wygłosił wykład „Sukces w nauce i medycynie – blaski i cienie”.

– Analiza wielu sukcesów uznanych w dziejach badaczy, wynalazców i odkrywców wskazuje, że należy budować swoją wiarę i przekonanie w osiągany sukces. Jednocześnie nie należy lekceważyć wielu barier, przeciwności, które cieniem mogą położyć się na każdym sukcesie – powiedział prof. Skarżyński.

Podkreślił, że jego sukces jest efektem udzielonego mu przez wiele osób wsparcia, okazania wiary w niego i jego pomysły: – To wsparcie zawsze dodawało mi sił, pomagało przełamywać trudności, mobilizowało do wytężonej pracy w kilku obszarach równocześnie – klinicznym, naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.