Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Przegłosowali, Tomasz Zieliński wiceprezesem Porozumienia Zielonogórskiego
Źródło: Porozumienie Zielonogórskie
Autor: Marta Koblańska |Data: 29.06.2019
 
 
W sobotę podczas obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Delegatów Porozumienia Zielonogórskiego na stanowisko wiceprezesa został powołany Tomasz Zieliński. Zastąpił Teresę Dobrzańską-Pielichowską.
- polegamy na jego opinii, współpracuje z nami od wielu lat, ale jest od nas dużo młodszy i jako osoba młodsza będzie sukcesorem pewnych działań i form – mówi Jacek Krajewski prezes PZ. - Nada nam przyśpieszenia, nowoczesności, będzie pilnował pewnych trendów, pomoże nam wprowadzać wiele rozwiązań technicznych i zwiększy skuteczność w naszych działaniach - dodaje Krajewski.

Nowy wiceprezes PZ jest specjalistą medycyny rodzinnej - przyjmuje w gminie Wysokie oraz Zakrzew na Lubelszczyźnie. Jest członkiem rady ds. Interoperacyjności przy Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Był konsultantem w sprawie wdrażania elektronicznych zwolnień. Teraz współpracuje z Ministerstwem Zdrowia w kwestii wdrażania e-recepty oraz e-skierowania.

- Dużym wyzwaniem w ochronie zdrowia jest cyfryzacja - mówi Tomasz Zieliński. - O ile lekarze, przychodnie i apteki przygotowują się już na zmiany to pacjenci niekoniecznie. Trzeba będzie ich przekonać do korzystania z systemu e-zdrowia. A główną rolę w tym mogą pełnić lekarze rodzinni – przekonuje.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe