Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Refundacja leków – przegląd mechanizmów ustawy

Udostępnij:
Rząd zajmie się w piątek projektem nowelizacji ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych – wynika z informacji zamieszczonej na stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Projekt obejmuje kompleksowy przegląd przepisów dotyczących refundacji oraz wdrożenia rozwiązań umożliwiających poprawę tych, które w obecnym kształcie nie funkcjonują prawidłowo.

Wiele zaproponowanych zmian wynika z potrzeby doprecyzowania przepisów, które obecnie budzą wątpliwości interpretacyjne lub powodują spowolnienie procedowania wniosków. Są one także odpowiedzią na wnioski kierowane do ministra zdrowia od przedsiębiorców obecnych na rynku farmaceutycznym, pacjentów i innych grup, na których funkcjonowanie wpływają przepisy ustawy o refundacji leków.

Jest też – jak zaznaczono w ocenie skutków regulacji - odpowiedzią na postulowane od dawna wprowadzenie mechanizmów mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa lekowego kraju.

Projekt dotyczy też m.in. zmian zasad prowadzenia przez apteki ogólnodostępne dyżurów w porze nocnej oraz w dni wolne od pracy oraz przepisów dotyczących elektronizacji importu produktów leczniczych.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.