Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

W Korei Południowej odbył się IDF Congress na temat cukrzycy

Źródło: MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 04.12.2019
 
 
Odbył się międzynarodowy zjazd dotyczący cukrzycy. W tym roku odbywa się w Korei Południowej w Busan. Kongres dostarcza najnowszej wiedzy naukowo-klinicznej na temat cukrzycy i sposobów jej leczenia. W zjeździe uczestniczą zarówno lekarze jak i pielęgniarki, przedstawiciele świata nauki oraz władz, a przede wszystkim chorujący na cukrzycę.
Kongres odbywa się raz na dwa lata w różnych zakątkach globu. Pierwszy miał miejsce w Holandii w 1952 roku, a ostatni w Abu Dhabi w 2017 roku. W sumie gromadzi kilkuset uczestników do nawet 12 tys. osób z całego świata. Zjazdowi towarzyszy wiele wydarzeń o charakterze edukacyjnym koncentrujących się na problemach z jakimi na co dzień mierzą się cukrzycy. Ostatnie takie wydarzenie odbyło się w Indiach.

Podczas kongresu przedstawiane są najbardziej aktualne prace i badania na temat cukrzycy, programy i projekty obejmujące m.in. epidemiologię, zdrowie publiczne, problemy kobiet chorujących na cukrzycę, powikłania cukrzycy, wyniki prac naukowych jak również uwarunkowania kulturowe związane z chorobą.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe