Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Wiosna z kardiologią

Autor: Iwona Kazimierska |Data: 13.04.2022
 
 
85. Wiosenna Konferencja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i XIV Konferencja „Kardiologii Polskiej” odbędzie się 22 i 23 kwietnia 2022 r. w Opolu. Po dwóch edycjach w formule online, tym razem już stacjonarnie.
Wydarzenie zostanie poświęcone omówieniu zaleceń Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC). Zaplanowano dokładne omówienie wytycznych ESC ogłoszonych w 2021 r. w czterech obszarach kardiologii: prewencji, wadach zastawkowych, niewydolności serca, stymulacji serca. W programie nie zabrakło innych nowości.

Wiosenna Konferencja PTK to coroczne spotkanie środowiska kardiologicznego, które koncentruje się na aktualnych problemach związanych z leczeniem chorób sercowo-naczyniowych. Program naukowy został stworzony przez wybitnych specjalistów w dziedzinie kardiologii. Oprócz sesji naukowych organizatorzy zadbali o uwzględnienie w programie sesji o charakterze warsztatowym, czyli formuły pozwalającej na zdobywanie praktycznej wiedzy. – Warsztaty zwykle cieszą się dużą popularnością, dlatego nie mogło ich zabraknąć. W tym roku przewidzieliśmy ich aż pięć. Od rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej w diagnostyce kardiologicznej, poprzez telemonitoring i przezskórne wspomaganie krążenia, aż po warsztaty prowadzone przez prawnika dotyczące omówienia udziału lekarza jako uczestnika postępowania sądowego – mówi prof. dr hab. n. med. Marek Gierlotka, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 85. Wiosennej Konferencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i XIV Konferencji „Kardiologii Polskiej”.

Nowością będzie sesja studenckich kół naukowych dotycząca wytycznych w przypadkach klinicznych: niewydolności serca, wad zastawkowych, prewencji i elektroterapii.

– Polskie Towarzystwo Kardiologiczne pomimo licznych kryzysów – pandemii koronawirusa, narastającego długu zdrowotnego czy konfliktu wojennego w Ukrainie – nie ustaje w wysiłkach na rzecz edukacji i popularyzowania wiedzy w dziedzinie kardiologii wśród kadry medycznej. Propozycje tegorocznej konferencji wychodzą naprzeciw oczekiwaniom środowiska, dostarczając uczestnikom specjalistycznej wiedzy – ocenia prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Konferencja skierowana jest do kardiologów i kardiochirurgów, internistów, lekarzy rodzinnych, rezydentów medycyny oraz studentów medycyny – dla tych ostatnich udział jest bezpłatny.

Rejestracja pod adresem: https://wiosennakp.ptkardio.pl.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.