Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Wyniki egzaminów można pobrać w SMK

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Iwona Konarska
|
Źródło: Centrum e-Zdrowia
Od 30 stycznia br. w SMK I (System Monitorowania Kształcenia) została udostępniona funkcjonalność dla lekarzy, umożliwiająca samodzielne pobranie zaświadczenia o wyniku Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK)/Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego (LDEK).
Jak wyjaśnia Centrum e-Zdrowia, w celu pobrania zaświadczenia o wyniku egzaminu LEK/LDEK należy na ekranie głównym w SMK I wybrać zakładkę „Wnioski o egzamin zawodowy”.

Następnie na liście wniosków o egzamin zawodowy należy wybrać wniosek o egzamin, dla którego lekarz chce pobrać zaświadczenie o wyniku. Po rozwinięciu akcji trzeba wybrać opcję „Zaświadczenie”. SMK wyświetli zaświadczenie o wyniku egzaminu. Użytkownik może je pobrać i zapisać na dowolnym nośniku.

W przypadku wybrania opcji umożliwiającej generowanie zaświadczenia i pojawienia się komunikatu o treści „Brak możliwości wygenerowania zaświadczenia. Skontaktuj się z Centrum Egzaminów Medycznych” należy kontaktować się bezpośrednio z Centrum Egzaminów Medycznych w celu uzyskania wyjaśnień.

Przypomnijmy, że pierwsze funkcjonalności Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych zostały uruchomione 19 lipca 2022 r. Objęły one wymagania funkcjonalne dla lekarzy i lekarzy dentystów oraz nowe regulacje prawne odnoszące się w szczególności do centralnego naboru na szkolenie specjalizacyjne, w tym związane z publikacją miejsc szkoleniowych czy wnioskowaniem o rozpoczęcie specjalizacji.

Realizacja całego procesu specjalizacji w nowym SMK planowana jest na wiosnę 2023 r., po wydaniu przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego nowych programów specjalizacji. Mają one przełożyć się na kształt Elektronicznej Karty Szkolenia Specjalizacyjnego, w której ewidencjonowany jest proces specjalizacji.

Opracowanie: INK
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.