Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Zbudujemy nowoczesną pracownię diagnostyki obrazowej

Udostępnij:
Nowoczesna pracownia diagnostyki obrazowej powstanie w Szpitalu Świętego Józefa Sp. z o. o.
w Mikołowie. Pracownia wyposażona będzie w wysokiej klasy tomograf komputerowy oraz w pełni cyfrowy i zautomatyzowany rentgen – ma zapewnić szybszą i precyzyjniejszą diagnostykę.
Szpital podpisał umowę, na mocy której już niedługo zainstalowany zostanie jeden z najnowocześniejszych tomografów komputerowych.

128-warstwowy aparat NeuViz 128 marki NeuSoft zapewni najwyższą jakość badań przy zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa pacjenta, wykorzystuje bowiem minimalną dawkę promieniowania rentgenowskiego przy zachowaniu wysokiej jakości obrazowania. Wyposażony m.in. w nowoczesne oprogramowanie do analizy guzów i zmian chorobowych, badań serca czy wirtualnej kolonoskopii pozwala na wszechstronne zastosowanie kliniczne. Wraz z tomografem w pracowni pojawi się nowy, w pełni cyfrowy, całkowicie zautomatyzowany rentgen. Dodatkowo, zakres dostawy przewiduje wyposażenie bloku operacyjnego w cyfrowe, śródoperacyjne ramię C do zabiegów ortopedycznych i chirurgii ogólnej. Docelowo w szpitalu ma powstać także pracownia rezonansu magnetycznego.

– Uruchomienie pracowni diagnostyki obrazowej stanowi jeden z priorytetów działalności leczniczej szpitala. Inwestycja ta jest odpowiedzią na stale rosnące potrzeby, ma na celu również zapobieganie występowania następstw chorób związanych z wiekiem i stopniem niepełnosprawności, uwzględnia działania profilaktyczne, skuteczniejsze wykrywanie oraz leczenie i rehabilitację pacjentów, w tym ze szczególnymi potrzebami, poprzez wsparcie działań związanych ze zwiększeniem poziomu wykrywalności chorób i poziomu bezpieczeństwa pacjentów w fazie diagnozy – twierdzi prezes szpitala mgr Iwona Łobejko.

– W szpitalu wprowadziliśmy nowe procedury medyczne dla pacjentów naszego regionu, a także i Śląska, w szczególności z zakresu operowania schorzeń kręgosłupa oraz stawu biodrowego i kolanowego, skutkiem czego jest wykonanie w ostatnich miesiącach znacznej liczby powyższych – mówi prof. dr hab. n. med. Tomasz Bielecki, zastępca dyrektora ds. medycznych.

Dzięki badaniom obrazowym już na wczesnym etapie, można rozpoznać zakażenie COVID-19.
Na zdjęciach widoczne są bowiem charakterystyczne zmiany w płucach, nawet u pacjentów, którzy mają niezbyt nasilone objawy.

Dostawcą wysokiej klasy sprzętu jest Althea Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Mikołowie. – Priorytetem było dla nas zbudowanie nowoczesnej pracowni diagnostyki obrazowej w naszym mieście. Althea działa na terenie całej Polski i Europy, ale możliwość współpracy ze szpitalem w Mikołowie jest dla nas niezwykle ważna. Bliska odległość naszych spółek umożliwi mieszkańcom miasta nieprzerwaną diagnostykę na najwyższym europejskim poziomie – opowiada Patrik di Saverio, prezes spółki Althea.

Mikołowska firma, dostawca urządzeń diagnostyki obrazowej, należy do międzynarodowej grupy Althea – największego na świecie niezależnego dostawcy usług serwisowych sprzętu medycznego. W okresie pandemii dostarczyła m.in. do Szpitala Śląskiego w Cieszynie jedną z pierwszych w Polsce covidowych pracowni diagnostyki obrazowej wykonanych w systemie modułowym.
 
facebook linkedin twitter
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.