Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Zmiana terminu składania wniosku o przystąpieniu do PES

Udostępnij:
Lekarze będą mieć więcej czasu na złożenie wniosku o udziale w sesji wiosennej. Ci, którzy nie zdążą tego zrobić w grudniu, będą mogli wysłać dokumenty na początku stycznia 2023 r.
Z uwagi na fakt, że koniec terminu na złożenie wniosku o przystąpienie do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (PES) w sesji wiosennej 2023 r. przypada w sobotę 31 grudnia 2022 r., termin ten zostaje wydłużony.

Wnioski o przystąpienie do PES w sesji wiosennej można składać do 2 stycznia 2023 r., do godziny 23.59.

Zgłoszenie do PES następuje wyłącznie za pomocą tzw. systemu monitorowania kształcenia pracowników medycznych (SMK). W celu zgłoszenia konieczne jest założenie konta w tym systemie za pośrednictwem strony internetowej https://smk.ezdrowie.gov.pl. Następnie konieczne jest potwierdzenie tożsamości oraz uprawnień niezbędnych do posiadania konta.

Można to też zrobić we właściwej miejscowo okręgowej izbie lekarskiej.

Lekarze, którzy dotąd nie zostali dopuszczeni do PES, po założeniu konta w SMK powinni złożyć za jego pośrednictwem wniosek do właściwego wojewody o potwierdzenie zrealizowania szkolenia specjalizacyjnego zgodnie z programem specjalizacji. Po potwierdzeniu przez wojewodę zakończenia szkolenia specjalizacyjnego będzie możliwe złożenie wniosku zgłoszeniowego do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego za pomocą konta w SMK.

Opracowanie: INK
 
123RF
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.