Specjalizacje, Kategorie, Działy
Patryk Rydzyk

Priorities and Challenges in Polish and European Drug Policy – rewolucja w diabetologii ►

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Iwona Kazimierska
|
W diabetologii toczy się niezwykła rewolucja. Są nowe metody diagnostyki, nowe metody leczenia. Rozmawiali o tym eksperci podczas konferencji Priorities and Challenges in Polish and European zorganizowanej przez wydawnictwo Termedia.
– Na jeden z analogów GLP-1 zrobił się ogromny popyt. Zaczyna go brakować w aptekach. Wykorzystuje się go w leczeniu otyłości. Jest to zgodne z rejestracją tych substancji w Stanach Zjednoczonych i w Europie. To jest absolutna rewolucja. Cukrzyca typu 2 to w prostej linii powikłanie otyłości. Jeżeli będziemy w stanie się z nią uporać, będziemy też w stanie poradzić sobie z cukrzycą typu 2 – powiedział dr hab. n. med. Leszek Czupryniak, kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Drugą grupą leków są flozyny, które są dostępniejsze, bo tańsze. W ostatnim czasie zostały zaadaptowane przez kardiologów, ponieważ mogą być świetnymi lekami w niewydolności serca.

Relację z panelu diabetologicznego przeczytają Państwo w czerwcowym numerze „Kuriera Medycznego”.W panelu uczestniczyli:
INNOWACYJNE TECHNOLOGIE DIAGNOSTYCZNE I TERAPEUTYCZNE W CUKRZYCY - MOŻLIWOŚCI SFINANSOWANIA NOWOCZESNEJ OPIEKI KOMPLEKSOWEJ
Moderator: Krzysztof Łanda
Zaproszeni:
Leszek Czupryniak - Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, Klinika Diabetologii i Chorób Wewnętrznych WUM
Maciej Miłkowski - Ministerstwo Zdrowia
Maciej Niewada - Polskie Towarzystwo Farmakoekonomiczne, Katedra i Zakład Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM
Anna Śliwińska - Polskie Stowarzyszenie Diabetyków
Dorota Zozulińska - Ziółkiewicz - Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Przeczytaj także: „Drugi dzień konferencji Priorities and Challenges in Polish and European Drug Policy – z lotu ptaka lepiej widać”.

 
 
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.