Specjalizacje, Kategorie, Działy

Genetyka dla onkologów – podsumowanie cyklu 29 marca!

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Bartosz Aleksandrowicz
|
Zapraszamy na ostatni webinar z serii prezentującej najważniejsze aspekty diagnostyki genetycznej przy badaniu nowotworów. Spotkanie zaplanowano na 29 marca, a wszyscy zarejestrowani mogą nie tylko uczestniczyć w wydarzeniu na żywo, ale też obejrzeć zapisy poprzednich spotkań.
W trakcie dotychczasowych spotkań omówiono kwestię zbierania wywiadu rodzinnego w onkologii, a także przeanalizowano mutacje germinalne i somatyczne, między innymi na przykładzie genów BRCA1 i BRCA2. Analizie poddano też kwestię diagnostyki molekularnej w raku piersi i jajnika, dziedziczne predyspozycje do nowotworów (na przykładzie raka jelita grubego i raka płuc) i właściwe interpretowane wyników badań.

Podczas ostatniego spotkania nasze ekspertki skupią się na zaletach i problemach szerokiego profilowania molekularnego jako nowego standardu diagnostycznego. W trakcie wydarzenia uczestnicy wysłuchają dwóch wykładów:
- NGS - słowo klucz, nie zawsze znaczy to samo. Praktycznie dla klinicysty.
prof. J. Chorostowska-Wynimko

Wybór strategii diagnostycznej na przykładzie przypadków klinicznych (rak piersi, rak jajnika, rak płuca)
prof. Aleksandra Jezela-Stanek, prof. Joanna Chorostowska-Wynimko

Udział w webinarze jest bezpłatny. Początek szkolenia o godzinie 19.00.

Zapraszamy również do zapoznania się z archiwum VOD i poprzednimi odcinkami, które w formule ogólnodostępnej otworzyć można po zalogowaniu.

BEZPŁATNA REJESTRACJA
 
Patronat naukowy portalu:
Prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Prof. dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.