Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Możliwość spotkania na żywo wyjątkowych gości podczas XV Konferencji Postępy w Gastroenterologii

Redaktor: Krzysztof Zielonka |Data: 24.11.2021
 
 
Jaki jest wpływ pandemii COVID-19 na stan psychiczny? Jak obecnie podsumować problem otyłości w Polsce? Na czym polega leczenie dietą w chorobach gastroenterologicznych? Wysłuchaj na żywo gości specjalnych XV konferencji Postępy w Gastroenterologii i zadaj im pytania! Spotkanie pod naukowym kierownictwem prof. dr hab. Grażyny Rydzewskiej odbędzie się 10 i 11 grudnia 2021 r. w Poznaniu.
To już piętnasta edycja konferencji, która jest stałym punktem listy najważniejszych wydarzeń gastroenterologicznych w Polsce. W przeciwieństwie do ubiegłego roku tym razem wykładowcy i uczestnicy będą mogli spotkać się na żywo w sali konferencyjnej, aby wspólnie podjąć tematykę prewencji i terapii schorzeń gastroenterologicznych. Warto pospieszyć się z rejestracją, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Sesja inauguracyjna poświęcona zostanie nowym perspektywom leczenia wybranych chorób przewodu pokarmowego. Dwa pierwsze wykłady wygłoszą goście specjalni konferencji – prof. Tomasz Gabryelewicz omówi wpływ pandemii koronawirusa na stan psychiczny, natomiast prof. Ewa Stachowska poruszy wybrane aspekty leczenia dietą w chorobach gastroenterologicznych. W tej sesji pojawią się również nowe doniesienia dotyczące ozanimodu, kwasu masłowego w kontekście stabilności mikrobioty, a także wpływu mikrobiomu w przypadku raka trzustki.

Kolejną sesję, poświęconą problemom cywilizacyjnym w kontekście gastroenterologii, również otworzy gość specjalny – prof. Artur Mamcarz. Jego wykład dotyczyć będzie jednej z największych i najczęstszych plag cywilizacyjnych współczesnego świata – otyłości. Jaki jest wpływ pandemii koronawirusa na skalę tego zjawiska? Jak otyłość wpływa na schorzenia gastroenterologiczne? Stacjonarny udział w konferencji umożliwi nie tylko wysłuchanie wykładu prof. Mamcarza, lecz także udział w interesującej dyskusji.

W trakcie tej sesji wygłoszone zostaną również wykłady na temat odmienności postępowania gastrologicznego w wieku podeszłym, nowych wytycznych leczenia choroby Leśniowskiego-Crohna oraz codziennych problemów rozpoznania i leczenia mikroskopowego zapalenia jelita grubego.

Program dwudniowego wydarzenia przewiduje łącznie sześć sesji wykładowych. W ich trakcie uczestnicy będą mogli zapoznać się z nowościami i postępami dotyczącymi chorób gastroenterologicznych, takich jak autoimmunologiczne zapalenie trzustki, choroba uchyłkowa, infekcja Clostridioides difficile, a także niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby oraz nieswoiste choroby zapalne jelit.

Na konferencję zapraszamy nie tylko gastroenterologów, lecz również onkologów, kardiologów, patomorfologów, chirurgów, lekarzy POZ oraz wszystkich lekarzy zainteresowanych tematyką chorób układu pokarmowego. Udział stacjonarny zapewni swobodną dyskusję podczas części Q&A, a także podczas przerw kawowych.

Zachęcamy do rejestracji!

ZAREJESTRUJ SIĘ
 
Patronat naukowy portalu:
Prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Prof. dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.