Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Prof. Marek Hartleb o najczęściej popełnianych błędach w diagnozowaniu i leczeniu zdekompensowanej marskości wątroby►

Źródło: TMT 2021
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 22.05.2021
 
 
Marskość wątroby zdekompensowanej to jest niewydolność wątroby i wysokie ciśnienie wrotne. Zjawiska te generują szereg powikłań i w każdym z nich można popełnić błędy w zakresie diagnostycznym i terapeutycznym.
Prof. Marek Hartleb z Katedry i Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii SUM omawia 11 błędów, które mogą rodzić poważne konsekwencje dla pacjenta. Niektóre z nich to: indukowanie powikłań nadciśnienia wrotnego, niewłaśiwe stosowanie leków moczopędnych, niewłaściwe leczenie wewnątrzszpitalnych infekcji bakteryjnych, pominięcie w diagnostyce encefalopatii wątrobowej i innych przyczyn zaburzeń neurologiczno-psychiatrycznych a także lekceważenie hiponatremii.

Zapraszamy do obejrzenia całego wykładu, szerszego omówienia wszystkich błędów i ich konsekwencji. Wykład został wygłoszony w trakcie tegorocznego Kongresu Top Medical Trends 2021 (organizator: wydawnictwo Termedia):

 
Patronat naukowy portalu:
prof. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe