Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Ginekologia i Położnictwo – Nowe Trendy 2022

Redaktor: Patryk Dąbrowski |Data: 17.03.2022
 
 
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konferencji Ginekologia i Położnictwo – Nowe Trendy 2022, która odbędzie się 27 i 28 maja w Poznaniu. W sesji otwierającej spotkanie wezmą udział najwybitniejsi europejscy specjaliści w zakresie minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej.
Kierownictwo naukowe nad wydarzeniem objął wybitny polski specjalista, autor i współautor ponad 300 prac naukowych opublikowanych w kraju i za granicą, prof. dr hab. n. med. Maciej Wilczak.

Wydarzenie realizowane jest w partnerstwie merytorycznym i pod nadzorem naukowym Katedry i Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Kliniki Ginekologii Operacyjnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Oddziału Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Wysoki poziom merytoryczny i edukacyjny zapewniają eksperci, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w sesji otwierającej pierwszy dzień konferencji, a wśród nich najwybitniejsi europejscy specjaliści w zakresie minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej (minimally invasive pelvic surgery): prof. Jean-Bernard Dubuisson ze Szwajcarii, prof. Joerg Keckstein z Austrii oraz dr Ladina Christoffel ze Szwajcarii i dr Burghard Abendstein z Austrii.

W ciągu dwóch dni uczestnicy wezmą udział w 5 sesjach, którym towarzyszyć będą ringi merytoryczne wzbogacone o dyskusje.

Pierwszego dnia zaplanowano 3 sesje:
  • Minimalnie inwazyjna chirurgia miednicy mniejszej. Aktualny stan praktyki medycznej w oparciu na EBM
  • Powikłania minimalnie inwazyjnych technik operacyjnych
  • Hormonalna terapia menopauzalna i antykoncepcja – korzyści i zagrożenia – aktualny stan wiedzy w oparciu na EBM


W sobotę 28 maja organizatorzy proponują udział w dwóch sesjach:
  • Przedwczesne pęknięcie błon płodowych oraz ciąża obumarła – aspekty medyczne i prawne w oparciu na EBM
  • punkt 2


Zachęcamy również do udziału w bezpłatnych, praktycznych warsztatach Minimalnie inwazyjna chirurgia miednicy mniejszej krok po kroku, które odbywać się będą 26 maja w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Więcej szczegółów podamy wkrótce.


Zarejestruj się już teraz, tylko do 15 kwietnia niższe koszty udziału!

REJESTRACJA
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.