Specjalizacje, Kategorie, Działy

Minimalnie inwazyjna chirurgia miednicy mniejszej – kolejne warsztaty już 28 marca!

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Bartosz Aleksandrowicz
|
W ramach działalności Międzynarodowego Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej Miednicy Mniejszej w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, pod koniec lutego odbyły się pierwsze z pięciu zaplanowanych warsztatów laparoskopowych. Kolejna okazja do uczestnictwa już 28 marca!
W spotkaniu edukacyjnym wzięli udział lekarze ginekolodzy z Olecka, Ostrowa Wielkopolskiego, Płocka, Płońska oraz Nowej Soli i Żar, specjalizujący się w zakresie ginekologii operacyjnej lub uzupełniających swoją dotychczasową edukację w technikach minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej miednicy mniejszej. Oprócz lekarzy praktykujących stacjonarnie, w formule online w warsztatach wzięło udział 200 ginekologów z całej Polski.

Uczestnicy pod kierownictwem edukacyjnym prof. dr. hab. n. med. Macieja Wilczaka, koordynatora Międzynarodowego Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, wraz z zespołem lekarzy Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka, podczas przeprowadzonych w tym dniu zabiegów w dwóch salach operacyjnych zastosowali zaawansowane i jedne z najnowocześniejszych technik operacyjnych wykorzystywanych w minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej.

– W roku 2023 w trakcie warsztatów spotykamy się 5 razy. To pokazuje, jak bardzo potrzebna jest nasza działalność edukacyjna w tym zakresie – komentuje prof. Maciej Wilczak, koordynator centrum. – Formuła edukacji operacyjnej online umożliwia w jednym czasie i na żywo udział w zabiegach operacyjnych wielu lekarzom, dając szansę na zadawanie pytań w trakcie trwania całej operacji. Jest to nadal bardzo skuteczne narzędzie służące przekazywaniu wiedzy i praktycznych rad w zakresie tego typu technik operacyjnych, kierowane głównie do młodych lekarzy ginekologów – dodaje specjalista.

Wszystkie wykonywane zabiegi z zakresu minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej jak zwykle opatrzone były precyzyjnymi i praktycznymi komentarzami lekarza operatora, dotyczącymi poszczególnych etapów wykonywania tego typu operacji.

Patronat honorowy nad całym cyklem warsztatów objął Jego Magnificencja rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski.

Zapraszamy do rejestracji na kolejne warsztaty – najbliższe spotkanie zaplanowano na 28 marca.

WARSZTATY – 28 MARCA


WARSZTATY – 25 MAJA


WARSZTATY – 26 WRZEŚNIA


WARSZTATY – 21 LISTOPADA
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.