SPECJALIZACJE
 
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Pierwszy w USA poród po transplantacji macicy
 
Działy: Aktualności
Po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych urodziło się dziecko, którego matka miała przeszczepioną macicę – poinformowali urzędnicy ze Szpitala w Dallas. Kobieta, która urodziła poprosiła o zachowanie anonimowości.
Poród po przeszczepie macicy był pierwszym takim wydarzeniem w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy prekursorem porodów po transplantacji macicy jest Szwecja .
W Stanach Zjednoczonych w 2016 roku operację przeszczepu macicy przeszły łącznie cztery kobiety. Informował o tym magazyn "Time". Jedna z nich pod koniec listopada urodziła przez cesarskie cięcie synka. Dawczynią była pielęgniarka z Dallas, Taylor Siler, która ma już dwójkę dzieci i nie planowała kolejnych. Potwierdzono również, że druga z pań jest obecnie w ciąży - przeszczepiono jej macicę od żywego dawcy. Pobranie zdrowej macicy od dawcy zajmuje pięć godzin, a kolejne pięć trwa jej przeszczepienie.
Kiedy kobieta ma przeszczepioną macicę, zapłodnienie in vitro jest jedynym sposobem na zajście w ciążę, ponieważ jajniki nie są połączone z przeszczepioną macicą.
 
© 2017 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe