Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

VIII Konferencja Cukrzyca i Ciąża

Redaktor: Karolina Gawarzewska |Data: 29.09.2021
 
 
Zapraszamy do udziału w VIII Konferencji Cukrzyca i Ciąża, która odbędzie się 5 i 6 listopada 2021 r. – online. Tematyka spotkania będzie impulsem do zgłębiania wiedzy w zakresie diagnostyki i leczenia zaburzeń z dziedziny ginekologii i położnictwa, endokrynologii, kardiologii i psychiatrii. Da również szansę na dalsze zrozumienie, jakie konsekwencje dla płodu i noworodka niosą te schorzenia u ciężarnej.
Szanowni Państwo!

Sytuacja epidemiologiczna w kraju spowodowała, że w tym roku VIII już edycja naszej konferencji odbędzie się ponownie w wersji online. Mamy jednak nadzieję, że wykładowcy będą mogli spotkać się w studiu, aby wszelkie dyskusje z Państwem poprowadzić na żywo.

Pierwszy blok konferencji odbędzie się w piątek, 5 listopada, w godzinach popołudniowych, drugi – w sobotę, 6 listopada, w godzinach przedpołudniowych. Wykładowcami w tegorocznym spotkaniu będą, jak co roku, uznani specjaliści z dziedziny diabetologii, ginekologii i położnictwa, a także endokrynologii, kardiologii, nefrologii i okulistyki.

W związku z obchodzonym w tym roku stuleciem wynalezienia insuliny, leku tak zbawiennego dla pacjentów z cukrzycą, a szczególnie naszych ciężarnych, w tematyce konferencji nie może zabraknąć wspomnień o odkryciu tej cząsteczki, a także roli postępów naszej wiedzy w opiece nad ciężarną z cukrzycą. Chcielibyśmy również w związku z tą rocznicą przypomnieć Państwu i usystematyzować naszą wiedzę o roli opieki nad kobietą z cukrzycą na każdym etapie związanym z jej planami rozrodczymi. Jak zawsze przedstawimy Państwu również ciekawe i trudne przypadki, z jakimi spotkaliśmy się w naszej praktyce lekarskiej.

Mam nadzieję, że i tym razem tematyka naszego spotkania będzie dla Państwa impulsem do zgłębiania wiedzy w zakresie diagnostyki i leczenia wymienionych zaburzeń, jak również da szansę na dalsze zrozumienie, jakie konsekwencje dla płodu i noworodka niosą zaburzenia gospodarki węglowodanowej u ciężarnej, a także do udoskonalenia naszej codziennej praktyki klinicznej i stawienia czoła wyzwaniom omawianym podczas konferencji.

Ewa Wender-Ożegowska, kierownik naukowy wydarzenia.


Sprawdź warunki uczestnictwa i zapisz się teraz!>>>>

ZAREJESTRUJ SIĘ
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe