Wyślij
Udostępnij:
 
 

"Jestem zmuszony do obrony" kontra "Stop lobbystom koncernów farmaceutycznych"

Źródło: KL, Gazeta Wyborcza, Natemat.pl
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 14.10.2016
 
 
Jest spór. Paweł Grzesiowski, warszawski epidemiolog wytoczył proces karny o zniesławienie Justynie Sosze ze stowarzyszenia "Stop Nop". Socha oskarżyła doktora o współpracę i zmowę z koncernami farmaceutycznymi.
- Grzesiowski skierował do sądu prywatny akt oskarżenia. Proces karny miał zacząć się w czwartek (13 października) w sądzie okręgowym w Poznaniu, ale z powodu choroby sędziego spadł z wokandy - informuje "Gazeta Wyborcza".

Justyna Socha musi walczyć w sądzie. To konsekwencja wystosowania petycji „Stop lobbystom koncernów farmaceutycznych w administracji publicznej”. Socha przygotowała pismo wysłane do rządu, w której domagała się oczyszczenia polskiej administracji publicznej z osób działających w konflikcie interesów, piastujących ważne stanowiska publiczne.

W petycji padają konkretne nazwiska. Między innymi Pawła Grzesiowskiego, sekretarza Zespołu Ekspertów do Spraw Programu Szczepień Ochronnych, który po opuszczeniu stanowiska w Narodowym Instytucie Leków założył prywatną Fundację Instytut Profilaktyki Zakażeń. Zdaniem Sochy źródła finansowanie fundacji powinny być dokładnie sprawdzone.

Epidemiolog stwierdził, że petycja narusza jego dobre imię i oddał sprawę do sądu.

Jak informuje "Wyborcza", Grzesiowski w czwartek nie chciał komentować sprawy. Wcześniej na portalu "Natemat.pl" tłumaczył: - Mój 10-letni syn przypadkiem trafił na tekst tej petycji w internecie. Zapytał dlaczego ktoś pisze takie rzeczy na mój temat. Nie mogę być obojętny, bo to milczące przyzwolenie na niszczenie mojego dobrego imienia, na które pracuję od 25 lat. Jeśli ktoś insynuuje i pomawia mnie bezpodstawnie o korupcję i niszczenie ludzi, to jestem zmuszony do obrony.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.