Wyślij
Udostępnij:
 
 

"Menedżer Zdrowia" zapytał o to, kto powinien zostać nowym ministrem zdrowia

Źródło: KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 30.10.2015
 
 
Przedstawiamy wyniki sondy. Na stronie internetowej zapytaliśmy o to, kto z osób, których nazwiska pojawiają się na "dziennikarskiej giełdzie nazwisk" powinien zostać nowym ministrem zdrowia. Wyniki ankiety są zaskakujące.
Możliwe odpowiedzi do wyboru to: Stanisław Karczewski, Tomasz Latos, Konstanty Radziwiłł, Andrzej Sośnierz, Tomasz Zdrojewski i "inny polityk"

Największą liczbę głosów otrzymał... "inny polityk". Aż 38 procent osób odpowiadających wybrało tę odpowiedź.

Z kolei między drugim a trzecim miejscem były tylko dwa punkty procentowe różnicy. Drugie miejsce zajął Konstanty Radziwiłł, a trzecie Andrzej Sośnierz.

Za nimi byli kolejno: Tomasz Latos (13 procent), Tomasz Zdrojewski (5 procent) i Stanisław Karczewski (4 procent).

Sonda trwała od poniedziałku (26 października) do czwartku (29 października).

Przypominamy (alfabetycznie) sylwetki wyżej wymienionych osób.

Stanisław Karczewski to lekarz i szef sztabu wyborczego PiS. W 1981 roku ukończył studia na II Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie, uzyskał następnie specjalizację drugiego stopnia z zakresu chirurgii ogólnej. Podjął pracę w szpitalu rejonowym w Nowym Mieście nad Pilicą, był tam m.in. ordynatorem oddziału chirurgicznego i dyrektorem całej placówki.

Tomasz Latos to lekarz i syn lekarzy. Jest szefem sejmowej Komisji Zdrowia. - Rodowity bydgoszczanin. Moi rodzice Edward i Urszula Latosowie to znani w Bydgoszczy pediatrzy – pisze o sobie. Studia ukończył na AM w Poznaniu. Działacz AWS i i PiS. Był także radnym miasta Bydgoszcz.

Konstanty Radziwiłł to także lekarz. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie i doktorantem Wojskowego Instytutu Medycznego. Od roku 2001 do 2010 był przewodniczącym Naczelnej Rady Lekarskiej, obecnie sekretarz tej organizacji. W polityce z przerwami od czasów studenckich: działał w NZS i Ruchu Wolność i Pokój. Senackie wybory 2015 wygrał z poparciem PiS.

Andrzej Sośnierz jest lekarzem i absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej. Jako szef Śląskiej Regionalnej Kasy Chorych na początku naszego wieku wsławił się wprowadzeniem elektronicznych kart chorych. Politycznie – najpierw związany z PO, za rządów PiS przeszedł do tej partii. Przez krótki czas szefował NFZ.

Tomasz Zdrojewski to również lekarz. Jest związany z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. Był sekretarzem Narodowego Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD, a za prezydentury Lecha Kaczyńskiego – jego doradcą ds. ochrony zdrowia. Członek grup roboczych i zarządów polskich i europejskich towarzystw naukowych.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.