Wyślij
Udostępnij:
 
 

„Realizacja zadań Narodowego Funduszu Zdrowia w 2018 roku”

Źródło: Najwyższa Izba Kontroli
Autor: Krystian Lurka |Data: 21.02.2020
 
 
Najwyższa Izba Kontroli publikuje dokument pod tytułem „Realizacja zadań Narodowego Funduszu Zdrowia w 2018 roku”. Wynika z niego, że problemy systemowe w funkcjonowaniu ochrony zdrowia utrudniały prace płatnikowi. NFZ po raz pierwszy przeznaczył na opiekę zdrowotną ponad 80 mld zł, ale jego działalność nie spowodowała istotnej zmiany w dostępności świadczeń. Udostępniamy dokument.
- Problemem jest zwiększenie się kosztów leczenia szpitalnego o niemal 4 mld zł i wzrost ich udziału w kosztach świadczeń opieki zdrowotnej do ponad 52 proc., rosnąca liczba oczekujących i dłuższy czas oczekiwania na świadczenia rehabilitacyjne. Nadal nieodpowiedni jest dostępu do części świadczeń zdrowotnych, występują różnice w dostępie do nich w poszczególnych oddziałach wojewódzkich NFZ, a także brak dostępu do kompleksowej opieki po zawale mięśnia sercowego na terenie czterech województw - wynika z dokumentu.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Realizacja zadań Narodowego Funduszu Zdrowia w 2018 roku”.

Przeczytaj także: „(Nie)ochrona danych osobowych”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe