Ministerstwo Zdrowia

160 mld zł na ochronę zdrowia ►

Udostępnij:
– System opieki zdrowotnej nigdy do tej pory nie był tak doceniany finansowo jak w ostatnich latach – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski, informując, że „pieniądze na zdrowie – w porównaniu z 2015 r. – podwoiły się”. – Wtedy było to 70 mld zł – wyliczył szef resortu, zapowiadając, że „w planie budżetowym na 2023 r. jest ponad 160 mld zł”.
– Tyle pieniędzy to niespotykane docenienie zdrowia – i to nie docenienie deklaratywne, lecz konkretnymi działaniami – które było możliwe dzięki uszczelnieniu systemu finansów publicznych – podkreślił minister Niedzielski, dodając, że „rządzący będą kontynuować zwiększanie finansowania opieki zdrowotnej”.

Szef resortu zdrowia poinformował o zwiększeniu finansowania przede wszystkim szpitalnictwa – mówił o sumie 160 mld zł.

– Przeanalizowaliśmy sytuację finansową szpitali i trendy ekonomiczne, które oddziałują na realia, w których podmioty lecznicze funkcjonują. Oszacowaliśmy, jak duże pieniądze powinniśmy zrekompensować szpitalom – przede wszystkim na zwiększenie wynagrodzeń minimalnych przewidzianych od 1 lipca 2023 r. – mówił Niedzielski.

Poniżej nagranie z konferencji, w której uczestniczył także prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak.Przeczytaj także: „Dobre czasy dla sprawnych dyrektorów”, „Miliardowa pomoc dla szpitali”, „Miliardowa pomoc dla szpitali”, „Filary reformowania zdrowia”, „Recepta na zwiększające się koszty udzielania świadczeń zdrowotnych” i „Leczenie już się nie opłaca”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.