31 stycznia Konferencja Priorytety w Ochronie Zdrowia 2024

Udostępnij:
W środę 31 stycznia, o godz. 8 rano na Zamku Królewskim w Warszawie rusza prestiżowy kongres – Priorytety w Ochronie Zdrowia 2024. Wśród znakomitych gości nie zabraknie ekspertów – wybitnych specjalistów z wielu dziedzin medycyny, decydentów kształtujących system opieki zdrowotnej i przedstawicieli globalnych firm farmaceutycznych.
Już o godz. 8 rano rozpoczyna się pierwsza sesja otwierająca wydarzenie: „Sesja Inauguracyjna. Zdrowie po wyborach – Nowe Otwarcie” poświęcona m.in. priorytetom nowego kierownictwa resortu zdrowia, edukacji przyszłych lekarzy oraz wyzwaniom, przed jakimi stoi system.

Wśród prelegentów znajdą się:
- Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta
- Małgorzata Gałązka-Sobotka, Uczelnia Łazarskiego
- Anna Gołębicka, Szkoła Główna Handlowa
- Łukasz Jankowski, Naczelna Izba Lekarska
- Wojciech Konieczny, Ministerstwo Zdrowia *
- Izabela Leszczyna, Ministerstwo Zdrowia *
- Joanna Miłachowska, Pracodawcy dla Zdrowia, Siemens Healthineers
- Filip Nowak, Narodowy Fundusz Zdrowia
- Andrzej Podlipski, Pracodawcy Medycyny Prywatnej, Scanmed

Równie ciekawie zapowiada się kolejny panel otwarciowy, tym razem traktujący o problemach związanych m.in. z największymi wyzwaniami refundacyjnymi w 2024 r. czy bezpieczeństwie lekowym. Panel „Sesja Inauguracyjna. Polityka Lekowa – Perspektywy na 2024 rok” rozpoczyna się o godz. 9:05.

W sesji wezmą udział:
- Janusz Andres, Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii
- Michał Byliniak, INFARMA
- Marcin Czech, Polskie Towarzystwo Farmakoekonomiczne
- Jarek Frąckowiak, PEX
- Krzysztof Kopeć, Krajowi Producenci Leków
- Izabela Leszczyna, Ministerstwo Zdrowia *
- Agnieszka Leszczyńska, Angelini Pharma Polska
- Maciej Miłkowski, Ministerstwo Zdrowia
- Irena Rej, Farmacja Polska
- Paweł Trawkowski, Gilead Sciences Poland

W programie wydarzenia, który wypracowała Rada Naukowa konferencji, złożona ze specjalistów poszczególnych dziedzin medycyny – światowej klasy ekspertów oraz przedstawicieli Wydawnictwa Termedia, nie zabrakło również tematów dotyczących aktualnych problemów z obszarów medycyny m.in.: onkologii, nefrologii, autoimmunologii i gastrologii.

Panele będą też przestrzenią do prezentacji raportów, omawiania ich w gronie specjalistów, praktyków, przedstawicieli zarówno organizacji reprezentujących pacjentów, jak i producentów innowacyjnych terapii.

Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej na Zamku Królewskim w Warszawie. Debaty, wykłady i prezentacje zostaną również zarejestrowane. Relacja online na żywo będzie transmitowana na stronie internetowej wydarzenia.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie Gala konkursu "Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny – 2023" – prestiżowego konkurs autorstwa Wydawnictwa Termedia oraz redakcji „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”.

Szczegółowy program wydarzenia na stronie: www.termedia.pl/PRIORYTETY-W-OCHRONIE-ZDROWIA-2024.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.