Wyślij
Udostępnij:
 
 

AOS: będzie kolejne aneksowanie

Źródło: Niezalezna.pl, Polska Agencja Prasowa
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 17.05.2019
 
 
To kolejna sejmowa "wrzuta", do ustawy o prawach pacjenta dopisano paragraf zezwalający na kolejne aneksowanie umów AOS.
Z końcem grudnia 2019 r. upływa termin obowiązywania dużej liczby umów na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, a NFZ mógłby nie zdążyć przeprowadzić nowych konkursów.

Portal niezalezna.pl relacjonuje, że w Sejmie opozycja przedstawiła wniosek o wykreślenie tego punktu z ustawy. Opozycję jednak przegłosowano, za wykreśleniem opowiedziało się 188 posłów, przeciw było 229.

Skąd konieczność kolejnego przesunięcia kontraktowania? Otóż ekipa Konstantego Radziwiłła, powołując sieć szpitali, postanowiła także przy kontraktach na AOS preferować poradnie przyszpitalne. A te znajdują się na bardzo różnym poziomie – od świetnych po słabe.

Bardzo często jest tak, że prywatne przychodnie przez lata działalności i inwestycji dorobiły się lepszego sprzętu, mają lepszą kadry i zaufanie pacjentów. Resort nabrał też wątpliwości, czy zreformowany POZ przejmie tak dużą część obowiązków AOS, jak zakładał Konstanty Radziwiłł.

I dlatego z roku na rok przekłada się kontraktowanie.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe