Łukasz Cynalewski/Agencja Wyborcza.pl

Agnieszka Pachciarz dyrektorem jednego z poznańskich szpitali

Udostępnij:

Była szefowa Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz została pełniącą obowiązki dyrektora Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu.

Agnieszka Pachciarz zastąpiła na stanowisku Pawła Daszkiewicza – poinformowano o tym na stronie internetowej szpitala.

O nowej dyrektor
Agnieszka Pachciarz do lutego 2024 r. była dyrektorem Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ – wtedy to do rady oddziału wpłynął wniosek minister zdrowia Izabeli Leszczyny o jej odwołanie. Uprzedzając wydanie opinii rady, Pachciarz złożyła rezygnację ze stanowiska – mówiła o tym w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia”.

Wcześniej współpracowała z organizacjami samorządu lekarskiego i instytucjami administracji zdrowotnej. Szefowała w szpitalach w Pleszewie i Słupcy. Potem została wiceministrem zdrowia (od marca do czerwca 2021 r.) i prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia (od czerwca do grudnia 2013 r.). Od lutego do września 2015 r. była wiceprezydentem Poznania.

Z wykształcenia prawniczka.

Wielokrotnie wypowiadała się w „Menedżerze Zdrowia”, pisała także teksty.

Przeczytaj także: „O pilotażu Krajowej Sieci Kardiologicznej”, „Więcej łóżek geriatrycznych”, „Trzeba się zastanowić, które oddziały są potrzebne mieszkańcom”, „Dopasujmy się” i „Na ratunek polskiemu szpitalnictwu”.

Menedzer Zdrowia linkedin

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.