Szymon Czerwiński

Więcej łóżek geriatrycznych ►

Udostępnij:
Liczba miejsc w oddziałach geriatrycznych w Wielkopolsce zwiększy się – zapowiedziała w trakcie Top Medical Trends 2023 dyrektor wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz.
O ile i gdzie?

O 20 nowych łóżek – kolejną umowę z funduszem podpisał Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie.

Od kiedy?

Od 1 kwietnia – rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 10 marca.

Jeśli okaże się, że zapotrzebowanie jest większe, niewykluczone, że wielkopolski oddział funduszu wyda decyzje o kolejnym powiększeniu oddziału.

Dlaczego?

– Żyjemy w społeczeństwie starzejącym się, a co za tym idzie – obserwujemy zwiększające się zapotrzebowanie na specjalistyczną opiekę dla osób w podeszłym wieku. Jedną z jej form jest ta udzielana w oddziałach geriatrycznych. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom na początku lutego ogłosiliśmy konkurs na oddziały geriatryczne w Wielkopolsce – powiedziała Agnieszka Pachciarz dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Przypomnijmy, dotychczas w Wielkopolsce działały dwa oddziały geriatryczne – jeden w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie, a drugi w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim. Łącznie liczyły one 50 łóżek – odpowiednio 30 i 20.

Wypowiedź dyrektor Pachciarz – nagrana 24 marca podczas Top Medical Trends 2023 – do obejrzenia poniżej. 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.