Wyślij
Udostępnij:
 
 
Antyszczepionkowcy to sekta
Źródło: BL, Polsat News
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 23.02.2018
 
 
Ostrych słów użył szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego, po tym, jak antyszczepionkowcy usiłowali falą hejtu zdyskredytować lekarza prowadzącego stronę internetową, atakując przy tym jego rodzinę.
- Twierdza zdrowia ma solidne mury przed chorobami zakaźnymi, które są zbudowane ze szczepień ochronnych - powiedział Marek Posobkiewicz w Polsat News. - Kiedy przez bramę twierdzy przejeżdża koń trojański - pod różnymi hasłami swobód obywatelskich - i mąci innym w głowie, to doprowadza do tego, że część ludzi jest pozbawionych odporności - dodawał.

Posobkiewicz ostrzegł, że jeśli w społeczeństwie obniży się tzw. wyszczepialność, to wrócą choroby, o których już dawno zapomnieliśmy, np. odra.

Posobkiewicz podkreślił, że na temat szczepień trzeba mówić prawdę, a grupy antyszczepionkowców są niczym sekta. W ten sposób odniósł się do przypadku Dawida Ciemięgi, lekarza z Tychów, który padł ofiarą internetowego hejtu ze strony antyszczepionkowców. Nie oszczędzili także jego rodziny.

Lekarz zapowiada kroki prawne przeciw osobom, które szkalują w internecie jego dobre imię, a także rodziców jego małych pacjentów.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe