Awantura o łóżka od WOŚP: nie dla zmiany lokalizacji

Udostępnij:
Szpital Jana Bożego w Lublinie otrzymał 35 łózek od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 25 z nich placówka chciała umieścić w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. Zarząd WOŚP się jednak na to nie zgodził. Dlaczego?
– Dyrekcja placówki nie ma prawa, bez konsultacji z WOŚP zmieniać lokalizacji przekazanych urządzeń – podkreśla Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.

Szpital Jana Bożego połączył się z Okręgowym Szpitalem Kolejowym. Łóżka w ZOL były w kiepskim stanie, stąd dyrekcja pomyślała, że skoro placówki stanowią jedną jednostkę i zakres leczenia jest ten sam, można łóżka umieścić w zakładzie. Dyrektor Marzena Kowalczyk nie konsultowała jednak tego posunięcia z darczyńcą.

– Chodzi o to, by nie było nadużyć. By oddziały, które mają lepszą pozycję u dyrektorów szpitali, nie pozbawiały nowoczesnego wsparcia oddziałów słabiej umocowanych w strukturze szpitala – mówi Dobies. – Zasady przekazywania naszego sprzętu są jasne. Propozycje zmiany lokalizacji można do nas składać i często fundacja daje na to zgodę. Wymaga to jednak wcześniejszej konsultacji. Tutaj o decyzji dyrekcji dowiedzieliśmy się z przedłożonej przez dostawcę dokumentacji.

Szpital z WOŚP nie dyskutuje, tym bardziej, że chce złożyć wniosek o darowiznę łóżek właśnie dla ZOL.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.