Wyślij
Udostępnij:
 
 
Będziemy żyć coraz krócej
Źródło: TVP Info, PAP
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 11.04.2019
 
 
Większość spośród osiemnastu najbardziej rozwiniętych krajów, w tym szczególnie USA i Wielka Brytania, po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat odnotowała spadek przeciętnej oczekiwanej długości życia.
Spośród osiemnastu państw, które analizowano, takich jak USA, Japonia, Włochy, Portugalia, Szwecja i Wielka Brytania, obniżenie się przeciętnej długości życia odnotowano w dwunastu krajach, jeśli chodzi o mężczyzn, oraz w jedenastu krajach w przypadku kobiet.

Nigdy nie odnotowano tego spadku jednocześnie w większości najbogatszych krajów. O sprawie poinformowały TVP Info i Polska Agencja Prasowa.

Przez ostatnie lata mieliśmy do czynienia ze stałym wydłużaniem długości życia. Ale ostatnio "złe" czynniki przeważają te dobre, a więc szacowana długość życia nowego pokolenia może być krótsza niż poprzednich generacji.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia będzie to przede wszystkim efekt otyłości oraz upodobania do alkoholu i tytoniu. - Ten raport pokazuje pocieszające rzeczy, ale istnieje naprawdę spore ryzyko, że wszystkie te sukcesy medycyny zostaną zniwelowane, jeżeli konsumpcja alkoholu i palenie tytoniu utrzymają obecne tempo wzrostu - skomentowała Zuzanna Jakab z WHO.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe