Wyślij
Udostępnij:
 
 
Bioton S.A. sprzedaje Scigen Ltd
 
Działy: Aktualności
Firma tłumaczy swój krok chęcią poprawy płynności finansowej i pozyskania środków na wprowadzenie w przyszłości na rynek własnego analogu insuliny.
W ramach zawartej umowy inwestycyjnej wszystkie akcje SciGen będące w posiadaniu Biotonu nabędzie Yifan International Pharmaceutical Co. Łączna wartość transakcji wynosi 56,68 mln USD, w tym 26,78 mln USD – informuje spółka w komunikacie.

W ramach transakcji Bioton nabędzie od SciGen prawa do prowadzenia działalności dystrybucyjnej na szeregu rynków, głównie Azji Wschodniej, gdzie dotychczas działał poprzez sprzedawaną właśnie spółkę zależną, oraz prawa do szeregu znaków towarowych SciLin. SciGen spłaci część swojego zadłużenia wobec Biotonu w kwocie 29,9 mln USD z tytułu udzielonej przed laty pożyczki, a jej pozostała część zostanie umorzona.

- Sprzedaż SciGenu przy jednoczesnym nabyciu praw do kontynuowania sprzedaży insulin Bioton na rynkach Azji Wschodniej i do znaków towarowych, umożliwi nam koncentrację na kluczowych projektach związanych z wprowadzeniem w przyszłości na rynek własnego analogu insuliny - mówi Robert Neymann, prezes Biotonu.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe