Wyślij
Udostępnij:
 
 
Brytyjczycy mają wiceminister do sprawia zdrowia psychicznego. To Jackie Doyle-Price
Źródło: BL, PAP, TVP Info
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 10.10.2018
 
 
Brytyjska premier Theresa May utworzyła w środę w resorcie zdrowia stanowisko wiceministra, który będzie odpowiedzialny za zdrowie psychiczne obywateli, walkę z nierównościami w dostępie do służby zdrowia i przeciwdziałanie samobójstwom. Została nim Jackie Doyle-Price.
Premier May wyjaśniła, że chce złamać tabu dotyczące zdrowia psychicznego i poprawić jakość opieki zdrowotnej w tym zakresie. - Nowa minister Jackie Doyle-Price ma zająć się walką ze stygmatyzowaniem osób poszukujących wsparcia psychologicznego i otwarciem debaty publicznej na ten temat - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Według brytyjskich statystyk około 4,5 tysięcy osób popełnia co roku samobójstwo w Wielkiej Brytanii. To wiodąca przyczyna śmierci wśród mężczyzn poniżej czterdziestego piątego roku życia.

- Nominacja na nowe stanowisko zbiegła się w czasie z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, a także z organizowanym przez brytyjskie ministerstwo zdrowia pod auspicjami księcia Williama i księżnej Kate pierwszym światowym szczytem ministerialnym do spraw zdrowia psychicznego, który odbywa się w Londynie - wyjaśniło TVP Info.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe