Ministerstwo Aktywów Państwowych

Była minister z Prawa i Sprawiedliwości szefem szpitala

Udostępnij:
Marzena Małek, która przez dwa tygodnie w rządzie Mateusza Morawieckiego była ministrem aktywów państwowych, długo pracy nie musiała szukać – bez konkursu została prezesem centrum zdrowia.
– Bezrobotną Małek pozostawała od początku grudnia 2023 r. do połowy lutego 2024 r., kiedy wybrano ją przez Radę Nadzorczą na prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku. W starostwie powiatowym, które jest właścicielem spółki, rządzi koalicja Prawa i Sprawiedliwości – poinformowała Wirtualna Polska, dodając, że „Małek to dobra znajoma Jacka Sasina”.

Czy wieloletnia współpraca z byłym wicepremierem, ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem i związki z PiS miały wpływ na decyzję o powołaniu Marzeny Małek?

– Rada Nadzorcza szpitala podczas wyboru prezesa szpitala powiatowego kieruje się wyłącznie kompetencjami i kwalifikacjami kandydatów – odpisał Wirtualnej Polsce wicestarosta z PiS Paweł Zawada.

W to nie wierzy Wirtualna Polska.

– W tym przypadku nawet nie zorganizowano konkursu na prezesa – skomentowano.

Rada Nadzorcza planuje to zrobić w pierwszym kwartale 2024 r.

– Powierzenie kierowania szpitalem Marzenie Małek nastąpiło w związku z faktem zakończenia współpracy z poprzednią prezes. Żeby zachować ciągłość profesjonalnego zarządzania szpitalem, powierzono to zadanie doświadczonej menedżerce – argumentował Zawada.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.