Wyślij
Udostępnij:
 
 
Collegium Medicum w Bydgoszczy pozostanie w strukturach UMK
Źródło: TK, wyborcza.pl
Redaktor: Tomasz Kotliński |Data: 27.01.2016
 
 
Senat Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu negatywnie zaopiniował projekt odłączenia od Uniwersytetu Collegium Medicum w Bydgoszczy. Opowiedział się za utrzymaniem integralności uczelni.
Collegium Medicum UMK powstało w 2004 r., gdy Akademia Medyczna w Bydgoszczy połączyła się z UMK.

Z pomysłem powołania w Bydgoszczy Uniwersytetu Medycznego wystąpił poseł Zbigniew Pawłowicz (PO), który w latach 1996-2014 był dyrektorem Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Zdaniem Pawłowicza Collegium Medicum rozwijało się gorzej od innych akademii medycznych, które zostały przekształcone w uniwersytety medyczne, gdyż nie miało samodzielności.

Poseł Latos na swojej stronie internetowej napisał: "Sprawa Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy ma swój dalszy ciąg. Dr Pawłowicz jak widać postanowił zrobić z niej wyborczą trampolinę. Niestety. A przez chwilę wierzyłem w szczerość intencji połączonych z brakiem znajomości sprawy".

Senat UMK uchwałę w sprawie integralności zachowania uczelni przyjął większością głosów. W tajnym głosowaniu 37 członków było za, pięciu było przeciw i sześciu wstrzymało się od głosu.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe