Wyślij
Udostępnij:
 
 
Czech: Projekt nowelizacji ustawy refundacyjnej na przełomie roku
Źródło: KL, Międzynarodowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Farmaekonomicznego
Autor: Krystian Lurka |Data: 05.12.2018
 
 
Tagi: Marcin Czech
- Prace nad nowelizacją trwają. Podzielimy je na dwie części i zaproponujemy dwie nowelizacje, aby najpierw wprowadzić te zmiany, które dotyczą tego, co najbardziej nam przeszkadza w bieżącej działalności i komplikuje proces refundacji – zapowiedział wiceminister Marcin Czech.
- Po to tworzyliśmy "Politykę lekową", która jest dokumentem strategicznym, aby zmiany, które wprowadzamy były zharmonizowane i kierunki wyznaczone w dokumencie znalazły odzwierciedlenie w dokumentach prawnych - przyznał wiceminister Czech podczas Międzynarodowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Farmaekonomicznego. Wyjaśnił, że harmonogram ten przewiduje także zmiany w ustawie refundacyjnej.

- Prace nad nowelizacją ustawy refundacyjnej trwają. Podzielimy je na dwie części i zaproponujemy dwie nowelizacje, aby najpierw wprowadzić te zmiany, które dotyczą tego, co najbardziej nam przeszkadza w bieżącej działalności i komplikuje proces refundacji – zapowiedział wiceminister. - Nowelizacja będzie też zawierała inne podejście do programów lekowych. Silniejsze umocowanie zespołów ekspertów kwalifikujących do programów lekowych - dodał.

Wiceminister w "Menedżerze Zdrowia" o "Polityce lekowej".
Marcin Czech w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia" przyznał, że prace nad „Polityką lekową” prowadzili także poprzednicy, którzy pracowali w ministerstwie. - Nie można ich pominąć, zignorować, dlatego zaproszenie do współpracy było czymś oczywistym, naturalnym. Mam też nadzieję, że dzięki tej współpracy dokument zyska trwalszy fundament polityczny, nie będzie przedmiotem bieżącego sporu między rządem a opozycją, a stanie się podstawą wspólnych dążeń - przyznał wiceminister.

Przeczytaj także: "Marcin Czech: Albo szczepienia, albo choroby zakaźne".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe