Wyślij
Udostępnij:
 
 
Dawid Ciemięga to "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne"
Źródło: KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 18.12.2018
 
 
Kapituła "Sukcesu Roku 2018 w Ochronie Zdrowia" wybrała laureatów osiemnastej edycji konkursu. Jednym z nich jest Dawid Ciemięga, pediatra z Centrum Medyczne Paprocany w Tychach, pierwszy w Polsce lekarz, który pozwał antyszczepionkowców. Zwyciężył w kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne". Przedstawiamy sylwetkę lekarza.
Dawid Ciemięga jest absolwentem Śląskiego Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Pracował w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka Ligota, na oddziale pediatrii Szpitala Miejskiego w Tychach.

Działa w organizacjach przyrodniczych.

Między innymi w szeregach największej na świecie organizacji zajmującej się ochroną wielorybów, to jest „Whales and Dolphins Conservation WDC. Jest też fotografem przyrodniczym, ornitologiem z zamiłowania, członkiem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Pisze pierwszą w Polsce książkę o wielorybach "Ptaszek i Wieloryb", która jest związana z jego działalnością na Facebooku, czyli prowadzeniem profilu „Ptaszek i Wieloryb”.

Wyróżniony w kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne" został Roman Kolek, wicemarszałek Województwa Opolskiego.

Nagrody "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia" przyznawane są w dziesięciu kategoriach. Wręczenie statuetek odbędzie się podczas okolicznościowej gali, 10 stycznia 2019 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie.

Przeczytaj także: "Piotr Pobrotyn z tytułem "Menedżer Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - placówki publiczne", "Paweł Żuk i Artur Prusaczyk z nagrodą w "Sukcesie Roku" i "Statuetki konkursu "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia" trafią do...".
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe