Wyślij
Udostępnij:
 
 

Diagności mówią "nie" konkurencji i biznesowi w szpitalach

Źródło: KL, Puls Biznesu
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 14.06.2016
 
 
Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych walczy w rządzie o to, żeby szpitale nie mogły outsourcować usług laboratoryjnych firmom zewnętrznym. - Staramy się przekonać rządzących, że outsourcowanie jest niebezpieczne i nieefektywne - mówi Elżbieta Puacz, prezes samorządu diagnostów.
- Outsourcingowanie odbywa się ze szkodą dla systemu i pacjentów. W resorcie zdrowia widzimy zrozumienie. Rząd pracuje nad zmianami w ustawie o działalności leczniczej, więc to bardzo dobry moment na wprowadzenie również naszych propozycji - mówi prezes KIDL, o czym możemy przeczytać na stronie internetowej "Pulsu Biznesu".

Elżbieta Paucz przekonuje, że nad prywatnymi laboratoriami nie ma kontroli. Jej zdaniem brakuje instytucji pełniącej taką rolę, jaką pełni Główny Inspektorat Farmaceutyczny w przypadku produkcji leków.

Przedsiębiorcy nie zgadzają się z prezes KIDL. Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", Grzegorz Polus, dyrektor marketingu ogólnopolskiej sieci laboratoriów Diagnostyka, uważa, że zakaz outsourcingu usług laboratoryjnych to cofanie się w rozwoju.

- Czasy, kiedy outsourcowanie usług laboratoryjnych było zakazane, mamy już za sobą. Ktoś kiedyś policzył, zmierzył, zważył i doszedł do wniosku, że dużo lepszym rozwiązaniem dla szpitala jest zlecanie takich usług zewnętrznemu, wyspecjalizowanemu partnerowi, wyłonionemu w konkursie - uważa Grzegorz Polus.

W przypadku kiedy szpitale nie mogłyby outsourcingować mogą pojawić wyższe ceny wspomnianych usług.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe