Wyślij
Udostępnij:
 
 
Dawid Żuchowicz/Agencja Wyborcza.pl

Dla kogo czwarta dawka szczepionki przeciwko COVID-19? ►

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 12.08.2022
 
 
– Podjęliśmy decyzję, by czwartą dawką szczepionki przeciwko COVID-19 mogli zaszczepić się pracownicy podmiotów leczniczych, farmaceuci i studenci kierunków medycznych – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.
Szef resortu zdrowia podczas konferencji prasowej 12 sierpnia mówił o programie szczepień przeciwko COVID-19.

– Podjęliśmy decyzję, by od 17 sierpnia czwartą dawką szczepionki przeciwko COVID-19 mogli zaszczepić się pracownicy podmiotów leczniczych, farmaceuci i studenci kierunków medycznych – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Przypomniał, że do tej pory czwarta dawka była rekomendowana u osób z upośledzoną odpornością i powyżej 65. roku życia.

– Chcemy, żeby w pierwszej kolejności zaszczepione były osoby, które bezpośrednio zajmują się pacjentami covidowymi, czyli medycy – wyjaśnił minister Niedzielski, zapowiadając, że w nocy z 16 na 17 sierpnia wystawionych zostanie ok. 400 tys. e-skierowań.

– W przypadku studentów kierunków medycznych wystarczy legitymacja studencka – to warunek dopuszczający do szczepienia czwartą dawką – oświadczył minister.

Konferencja ministra zdrowia w całości do obejrzenia poniżej.Przeczytaj także: „Zwiększyliśmy nakłady na onkologię – to widać”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.