Wyślij
Udostępnij:
 
 
Adam Stępień/Agencja Gazeta

Donald Trump: USA zakończyły współpracę z WHO

Autor: Krystian Lurka |Data: 01.06.2020
 
 
Prezydent USA Donald Trump poinformował, że Stany Zjednoczone zerwały stosunki ze Światową Organizacją Zdrowia. Stwierdził, że organizacja nie poradziła sobie z pandemią wirusa SARS-CoV-2.
– Światu należy się to, by Chiny odpowiedziały za wirusa. Musimy mieć przejrzystość. Dlaczego Chiny odcinają zakażonych ludzi z Wuhanu od wszystkich innych części Chin, a pozwoliły im swobodnie podróżować po całym świecie, w tym po Europie i Stanach Zjednoczonych? – spytał Trump podczas konferencji prasowej w Białym Domu.

Trump od początku pandemii sugerował, że Światowa Organizacja Zdrowia nie ostrzegała świata wystarczająco wcześnie. Zarzucał także, że jest skoncentrowana na Chinach i że nie wydała zalecenia, by Chiny zamknęły swoje granice.

– Przegapili to. Mogli podjąć działania miesiące wcześniej - mówił Trump podczas piątkowej konferencji.

– Stany Zjednoczone zakończyły relacje ze Światową Organizacją Zdrowia i przekierują fundusze na inne potrzeby świata w zakresie zdrowia publicznego – zapowiedział.

O sprawie poinformowały CNN, „Gazeta Wyborcza” i „Wirtualna Polska”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe