Wyślij
Udostępnij:
 
 
Dwa i pół miliona Polaków z dodatkowymi ubezpieczeniami medycznymi
Źródło: BL, Saltus Ubezpieczenia
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 05.12.2018
 
 
Liczba osób objętych ochroną oferowaną przez dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne wzrosła o 20 proc. w ciągu roku i osiągnęła poziom ponad 2,4 mln osób.
- Wartą uwagi jest również wysokość składki, jaką Polacy wydają na dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. W ciągu trzech kwartałów 2018 r. składka przypisana brutto wzrosła o 19% w porównaniu z zeszłym rokiem, a jej łączna wartość wyniosła 586 mln zł. – zauważa Małgorzata Jackiewicz, dyrektor sprzedaży ubezpieczeń zdrowotnych w SALTUS Ubezpieczenia.

Większość osób zapomina, że oferowane przez pracodawców grupowe ubezpieczenia zdrowotne zapewniają nie tylko dodatkową ochronę i komfort sprawnego korzystania z opieki medycznej, ale mają również realny wpływ na domowy budżet. - Warto o tym pamiętać, zwłaszcza że umacniający się rynek pracownika doprowadził do sytuacji, w której w niektórych branżach ze względu na stałe niedobory kadrowe wynagrodzenia są już bardzo wysokie i pracodawcy nie mają dużej przestrzeni do rywalizowania pensją – mówi Jackiewicz. - W tej sytuacji rozwiązaniem mogącym zachęcić potencjalnych kandydatów do podjęcia pracy może być atrakcyjny pakiet benefitów pozapłacowych – dodaje.

Drugim czynnikiem, który wpływa na popularność grupowych ubezpieczeń zdrowotnych wśród pracodawców, jest fakt, że możliwość sprawnego otrzymania pomocy medycznej może również wpływać na ilość i czas absencji chorobowych pracowników.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe