Dybek: Nikt z komitetu inicjatywy ustawodawczej nie posłucha czytania projektu ustawy o wynagrodzeniach

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: KL
Michał Bulsa, przewodniczący PR zapowiedział, że w środę (19 lipca) przedstawiciel PZM wygłosi uzasadnienie do obywatelskiego projektu ustawy o wynagrodzeniach w zawodach medycznych, a w tym samym czasie rezydenci będą pikietować przed budynkiem. Ale... to się nie uda. Marszałek się nie zgodził.
- Napisałem pismo do marszałka Sejmu z prośbą o to, by osoby z komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej ustawy w sprawie warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia i Porozumienia Zawodów Medycznych mogły przysłuchiwać się czytaniu naszego projektu. Niestety, nikt nie otrzymał przepustki na galerie. To absurdalne, bo przepustki przysługują "obywatelowi z ulicy". Wystarczy, że ktoś zgłosi chęć przebywania w Sejmie z odpowiednim wyprzedzeniem - powiedział Tomasz Dybek, pełnomocnik komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej ustawy w sprawie warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia i przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii, w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia".

Przeczytaj także: "Rezydenci się wkurzyli".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.