Wyślij
Udostępnij:
 
 
Naczelna Izba Lekarska

Dyrektor CEM prof. Mariusz Klenecki złożył rezygnację

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Krystian Lurka |Data: 03.06.2020
 
 
Prof. Mariusz Klencki zrezygnował z funkcji dyrektora Centrum Egzaminów Medycznych. Powód? – Przez lata funkcjonowania CEM ministrowie zdrowia traktowali egzaminy dla lekarzy jako niezwykle ważny element kształcenia, przyczyniając się do utrzymywania jego odpowiedniego poziomu. W ostatnim czasie wsparcia tego brakuje, w tej sytuacji nie jestem w stanie skutecznie realizować misji centrum – wyjaśnił prof. Klencki w liście wysłanym do konsultantów krajowych.
Mariusz Klencki stwierdził, że nie zgadza się z zapowiadanymi zmianami. Chodzi zapis w procedowanej nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, by pytania na państwowy egzamin specjalizacyjny pochodziły z ogólnie dostępnej bazy pytań z lat poprzednich.

- To negatywnie wpłynie na systemie kształcenia lekarzy, a przede wszystkim przyspieszy proces postępującego spadku zaufania pacjentów do lekarzy – przyznał prof. Klencki.

O sprawie poinformowała „Rzeczpospolita”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe