Wyślij
Udostępnij:
 
 
E-recepta: kolejne podejście do rozwiązania problemu
 
Działy: Aktualności
Głównym problemem z e-receptą jest to, że jej wystawienie zajmuje więcej czasu, niż wypełnienie druku ręczne. Czy Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia rozwiązało problem? Możliwe. CSIOZ opublikowało nowy projekt.
- Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia informuje, że na potrzeby budowy lub dostosowania systemów usługodawców do komunikacji z systemem P1, udostępnia kolejną wersję dokumentacji integracyjnej – czytamy w komunikacie CSIOZ.

Po wcześniejszym opublikowaniu dokumentacji w zakresie zapisu, odczytu i realizacji elektronicznych recept, dokumentacja uzupełniona została o operacje anulowania recept oraz korekty dokumentów realizacji recept.

Jak zapewnia CSIOZ zaktualizowana dokumentacja integracyjna obejmuje specyfikację usług, kody błędów, opis i strukturę dokumentu realizacji recepty (zgodnego z IHE PRE i DIS) oraz zasady otrzymania dostępu do środowiska integracyjnego.

Centrum przypomina, że wcześniej uruchomione zostało środowisko integracyjne pozwalające na ewaluację poprawności implementacji usług sieciowych, w zakresie zapisu, odczytu i realizacji elektronicznych recept.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe