Wyślij
Udostępnij:
 
 
Agencja Gazeta

Emilewicz zapowiedziała wznowienie prac nad Refundacyjnym Trybem Rozwojowym

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Krystian Lurka |Data: 24.01.2020
 
 
– Po feriach wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i przedstawicielami branży powrócimy do rozmów o wprowadzeniu Refundacyjnego Trybu Rozwojowego – poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Pierwsze spotkanie robocze zaplanowano już w lutym.
– Udało mi się zrealizować 99 proc. projektów, za które odpowiadałam w poprzedniej kadencji. Tego jednego nie – przyznała minister Emilewicz. – To jeden z najbardziej skomplikowanych projektów i, jak wielokrotnie mówiłam, właściwie nie ma nigdzie gotowego modelu, który można by przeszczepić do polskiego systemu refundacyjnego, mającego dwa cele – z jednej strony zależy nam na tym, by dostarczyć masowo tanie terapie, a z drugiej strony, by zapewnić polskim pacjentom terapie najnowsze i by powstawały one w Polsce. Przeprowadziliśmy rzetelne prace studyjne, a złożoność tej materii sprawiła, że nie byliśmy gotowi w 2018 r. – przyznała minister Emilewicz. Dodała, że cieszy się, że pomimo braku RTR innowacyjne firmy farmaceutyczne mogą zasilać projekty rozwojowe swoją pomysłowością.

O sprawie poinformowała „Rzeczpospolita”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe