Wyślij
Udostępnij:
 
 
Firmy farmaceutyczne zapłacą za niepożądane skutki szczepień
 
Działy: Aktualności
Od przyszłego roku osoby, u których zostaną stwierdzone powikłania po szczepieniach, będą mogły otrzymać nawet 70 tysięcy złotych odszkodowania. Pieniądze mają pochodzić z nowego funduszu kompensacyjnego, na który składać się będą koncerny farmaceutyczne. W pierwszym roku może trafić do niego nawet pięć milionów złotych.
- Zgodnie z projektem ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, przygotowywanym przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia, wpłaty firm mają sięgać od 1 do 2 proc. tego, co otrzymały od resortu zdrowia za dostawę szczepionek. Rocznie na ten cel ministerstwo przeznacza około 250 milionów złotych. Najwięcej może zapłacić firma, która wygra przetarg na zakup szczepień przeciw pneumokokom. To umowa rzędu 100 milionów złotych, jednorazowa wpłata do funduszu może więc wynieść nawet dwa miliony złotych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Przeczytaj także: "Szczepionki, szczepionki i jeszcze raz szczepionki".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe