Wyślij
Udostępnij:
 
 
Gowin o tym, skąd pochodzą pieniądze na badania nad lekami
 
Działy: Aktualności
- Kwota pół miliarda złotych, którą rząd ma przeznaczyć na badania nad lekami, nie pochodzi z oszczędności w budżecie, tylko jest efektem szybkiego rozwoju gospodarczego - przyznał wicepremier i dodał, że koszty administracyjne programu będą minimalne.
- W kraju jest bardzo dobre tempo rozwoju gospodarczego i bardzo dobry stan budżetu. Nasza gospodarka jest jedną z najprężniejszych w Europie - stwierdził w Gowin w rozmowie z Radiem Warszawa i zapowiedział, że w ramach rządowego programu ma powstać Instytut Biotechnologii Medycznej.

- Gdy słyszymy instytut, wszyscy wyobrażają sobie mury, etaty, samochody służbowe. Nic takiego. Będzie minimalne centrum decyzyjne ulokowane w istniejącej już instytucji EIT+ we Wrocławiu, centrum badawczym wyposażonym w imponującą aparaturę naukową - wyjaśnił wicepremier i zaznaczył, że centrum będzie rozlokowywało pieniądze drogą konkursów pomiędzy zespoły badawcze, które już funkcjonują na polskich uczelniach. - Chodzi o minimalne koszty administracyjne i o to, aby jak najwięcej pieniędzy trafiło bezpośrednio na badania nad lekami - podkreślił Gowin i dodał: - Mamy znakomitych naukowców, ale dotychczas nie było mechanizmu długofalowego finansowania. Badania były prowadzone od grantu do grantu.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe