Wyślij
Udostępnij:
 
 
Henryk Sawka rysuje dla pakietu onkologicznego MZ
Źródło: MZ/MK
Redaktor: Marta Koblańska |Data: 01.12.2014
 
 
Ministerstwo zdrowia przygotowało serwis informujący o mającym wejść w życie 1 stycznia pakiecie onkologicznym. Rysunki wykonał Henryk Sawka. Rysunki w sposób prosty objaśniają kolejne kroki diagnostyczno-lecznicze.
- Tematyka medyczna nie jest mi obca, rysuję dla Menedżera Zdrowia, dla lekarzy rodzinnych – mówi Henryk Sawka. – Dzisiaj rysunek to atrakcyjna forma przekazu, który może powiedzieć więcej niż słowa. W rysunkach do pakietu onkologicznego chodziło o to, aby one nie były zbyt przygnębiające, ale także nie za lekkie. Dlatego, aby wybrać te odpowiednie rysunki poświęciłem wiele czasu i uwagi. Chodziło o najprostszą formę przekazu, która pomoże pacjentom w orientowaniu się w nowych przepisach.

Resort zdrowia informuje, że wejście w życie pakietu onkologicznego ma służyć przede wszystkim pacjentom. Od wykrycia nowotworu do podjęcia leczenia nie może upłynąć więcej niż 9 tygodni, także w tym terminie trzeba wykonać badania diagnostyczne.

Każdy pacjent onkologiczny ma uzyskać koordynatora leczenia, a decyzje terapeutyczne będzie podejmować konsylium.

Szczegółowe informacje (w tym informacje o placówkach, w których pacjenci będą się mogli leczyć w ramach szybkiej terapii onkologicznej) zostaną podane w styczniu 2015 roku.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe