Wyślij
Udostępnij:
 
 
Europarl.europa.eu

Janez Lenarčič zapowiada 230 mln euro na spowolnienie epidemii koronawirusana

Autor: Krystian Lurka |Data: 25.02.2020
 
 
- Przeznaczymy ponad 230 mln euro na zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa z Wuhan – informuje komisarz Unii Europejskiej do spraw zarządzania kryzysowego Janez Lenarčič.
Lenarčič wylicza na co zostanie przeznaczone:
- 114 mln euro na wsparcie Światowej Organizacji Zdrowia, w szczególności opracowanie globalnego planu walki z koronawirusem (chodzi o zwiększenie gotowości do działania w zakresie ochrony zdrowia publicznego w sytuacjach kryzysowych w krajach o słabym systemie opieki zdrowotnej,
- 15 mln euro na wsparcie działań, prowadzonych w Afryce, w tym na działania podejmowane przez Instytut Pasteura w stolicy Senegalu Dakarze (na system szybkiej diagnozy, nadzór epidemiologiczny)
- 100 mln euro (z czego 90 mln euro na partnerstwo publiczno-prywatne z przemysłem farmaceutycznym w poszukiwaniu szczepionki i 10 mln euro) na projekty badawcze dotyczące epidemiologii, diagnostyki, leczenia i zarządzania klinicznego w zakresie ograniczania rozprzestrzeniania się i zapobiegania wirusowi,
- 3 mln euro zostanie przekazane na unijny mechanizm ochrony ludności (loty repatriacyjne obywateli UE z Wuhan w Chinach).

O sprawie informują TVP Info i „Gazeta Wyborcza”.

Przeczytaj także: „Co wiemy o wirusie z Wuhan? Eksperci wyjaśnili podczas debaty redakcyjnej Kuriera Medycznego”, „Sprawdzą, jak jesteśmy chronieni przed zagrożeniem epidemiologicznym” i „Internetowa mapa zasięgu koronawirusa”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe