Wyślij
Udostępnij:
 
 

Jarosław Pinkas zaszczepił się przeciw grypie

Źródło: KL, Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 12.10.2018
 
 
W ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zorganizowano akcję bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla pracowników Głównego Inspektoratu Sanitarnego. - Pracownicy urzędu szczepią się od lat i korzystają z zalecanej ochrony przed sezonem epidemicznym. Mamy pewność, że dzięki temu zmniejszymy ryzyko zachorowania, a nasza odporność będzie lepsza - przyznał Jarosław Pinkas, główny inspektor sanitarny, który dał przykład i także zaszczepił się przeciw grypie.
Pinkas wyjaśnił, że szczepi się z wyboru, aby wyeliminować ciężkie powikłania pogrypowe i nie zarażać innych wirusem grypy. - Postawa ochrony zdrowia znacząco przekłada się na wzrost poziomu wyszczepialności. Pracownicy medyczni mają codzienny kontakt z chorymi osobami, zatem również należą do grupy ryzyka zachorowań na grypę. Lekarze otwarcie komunikują, że w znacznej mierze szczepią się przeciw grypie w trosce o pacjentów - przyznał Pinkas

Podczas akcji skorzystało blisko 150 osób, poza Jarosławem Pinkasem także, między innymi, członkowie rady sanitarno-epidemiologicznej, przedstawiciele policji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

Przeczytaj także: "Jarosław Pinkas: Szczepienie to nasz obywatelski obowiązek" i "Grzegorz Cessak o tym, czy rtęć jest w szczepionkach".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe